facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Będzie przebudowa dróg powiatowych. Umowy z wykonawcami podpisane

2019-05-09
A- A +A

Blisko kilometrowy odcinek drogi Iłża–Wólka Gonciarska oraz prawie półkilometrowy odcinek drogi Zwoleń-Kroczów-Kazanów zostaną przebudowane. Samorząd powiatu zwoleńskiego podpisał umowy z wykonawcami.

7 maja w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Zwoleniu zostały podpisane umowy z wykonawcami zaplanowanych inwestycji. Ze strony samorządu powiatu obecni byli: starosta zwoleński Stefan Bernaciak, wicestarosta Waldemar Urbański oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Mordziński. Gminę Kazanów, która będzie współfinansowała obydwa zadania, reprezentowała Wójt Gminy Teresa Pancerz-Pyrka. Obecni byli także przedstawiciele firm wykonawczych wyłonionych w przetargu nieograniczonym.

- Dzisiejszym podpisaniem umów z wykonawcami rozpoczynamy tegoroczne inwestycje drogowe. Liczymy, że uda nam się pozyskać środki zewnętrzne i już wkrótce będziemy realizowali kolejne zadania z zakresu rozbudowy i modernizacji infrastruktury drogowej na terenie powiatu zwoleńskiego. Przed nami intensywny czas, ale jesteśmy do tych działań dobrze przygotowani – zaznaczył starosta Stefan Bernaciak.Droga Iłża – Wólka Gonciarska

Wykonawcą przebudowy odcinka drogi Iłża-Wólka Gonciarska będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia. Firma zaoferowała najniższą z proponowanych w przetargu cen, opiewającą na kwotę 358 tys. 564 zł. Warto dodać, że inwestycja realizowana będzie przy udziale finansowym gminy Kazanów, która pokryje 50% kosztów wkładu własnego na realizację zadania.

Długość remontowanego odcinka wyniesie 990 m. Zakres robót obejmie naprawę przełomów drogi, wykonanie dwóch warstw z betonu asfaltowego i obustronnych poboczy z kruszywa łamanego. Zjazdy zostaną doprofilowane kruszywem łamanym. Droga zyska także nowe oznakowanie pionowe i poziome.

– Z doświadczenia wiemy, że dobra współpraca pomiędzy samorządami i pozyskiwane środków zewnętrznych są kluczem do sukcesu, a w tym przypadku sukcesem jest stopniowy rozwój infrastruktury drogowej na terenie powiatu zwoleńskiego. W związku z tym podejmujemy nieustanne działania, aby poszczególne inwestycje były współfinansowane przez gminy i dofinansowywane z zewnątrz, ponieważ razem można więcej. Ta zasada doskonale się sprawdza, dlatego trzymamy się jej w związku z realizacją zamierzonych celów – powiedział wicestarosta Waldemar Urbański.  

Droga Zwoleń-Kroczów-Kazanów

Wykonawcą modernizacji odcinka drogi Zwoleń-Kroczów-Kazanów będzie firma Budromost-Starachowice z Wąchocka. Koszt na jaki przedsiębiorstwo wyceniło swoją pracę opiewa na kwotę 119 tys. 387 zł. Tu także gmina Kazanów pokryje 50% wkładu własnego.

Zakres robót obejmie przebudowę odcinka drogi o długości 408 m, wykonanie dwóch warstw z betonu asfaltowego i obustronnych poboczy z kruszywa łamanego. 

- Zarówno droga Zwoleń-Kroczów-Kazanów, jak i droga Iłża-Wólka Gonciarska są bardzo istotne komunikacyjnie. Ich stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia, w związku z czym mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali nam potrzebę remontu. Dlatego cieszę się, że samorząd powiatu zwoleńskiego podjął decyzję o ich modernizacji. Wspólnymi nakładami finansowymi sprawimy, że przemieszczanie się w obrębie tych tras będzie bezpieczniejsze i bardziej komfortowe – powiedziała Teresa Pancerz-Pyrka, wójt gminy Kazanów. 

Co ważne, samorząd powiatu zwoleńskiego podjął już starania o pomoc finansową dla tych inwestycji ze środków budżetu województwa mazowieckiego. Dofinansowanie ma pochodzić z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w zakresie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych na 2019 rok.

Prace budowlane na obu odcinkach dróg mają ruszyć w najbliższym czasie, a termin wykonania zgodnie z umową upływa z dniem  30 sierpnia tego roku.


 
 

Mirosława Gregorczyk

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza