facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

165 tysięcy dofinansowania dla powiatu zwoleńskiego – umowy podpisane

2018-06-12
A- A +A

Powiat zwoleński znalazł się w gronie 59 beneficjentów z regionu radomskiego, którzy otrzymają wsparcie finansowe z budżetu Mazowsza na budowę lub modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Umowa w tej sprawie została podpisana w piątek 8 czerwca.

 

Zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o przyznaniu wsparcia finansowego dla powiatu zwoleńskiego. Umowę w tej sprawie swoimi podpisami sygnowali: Rafał Rajkowski – członek zarządu województwa mazowieckiego, Waldemar Urbański – starosta zwoleński oraz Arkadiusz Sulima – wicestarosta. – Kolejne dofinansowanie zadań prowadzonych na terenie powiatu zwoleńskiego jest potwierdzeniem dobrej współpracy na szczeblu samorządów powiatu zwoleńskiego oraz województwa mazowieckiego – mówi Waldemar Urbański, starosta zwoleński. – Sprawne sięganie po środki zewnętrzne to także wynik dobrego przygotowania wniosków, które muszą przejść gęste sito oceny formalnej i merytorycznej. To nasz wspólny sukces, który bardzo cieszy i mobilizuje do dalszej pracy – dodaje starosta.

 

 Jak podkreśla Rafał Rajkowski - członek zarządu województwa mazowieckiego inwestycje drogowe to szczególnie ważne zadania w każdej gminie i powiecie. - Dobry dojazd do pól i gospodarstw rolnych to duże ułatwienie dla rolników w ich codziennej pracy, ale także wszystkich mieszkańców terenów wiejskich. Dlatego bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy przeznaczyć środki na budowę i modernizację dróg – mówi Rafał Rajkowski.

 

Dofinansowanie dla powiatu zwoleńskiego wyniesie w sumie 165 tysięcy i będzie przeznaczone na realizację dwóch zadań. Pierwsze z nich to przebudowa drogi powiatowej Zwoleń – Filipinów o długości 930 metrów. - Zakres robót budowlanych przewiduje wymianę uszkodzonego przepustu pod koroną drogi, położenie dwóch warstw bitumicznych z betonu asfaltowego oraz wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa łamanego. Prace na tym odcinku już trwają i zostaną zakończone w czerwcu tego roku – informuje Tomasz Mordziński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Zwoleniu. Koszt inwestycji to 296 tys. 799 zł. Dofinansowanie tego zadania wyniesie 162 tys. zł.

 

Drugim zadaniem, które otrzymało wsparcie finansowe z budżetu Mazowsza jest przebudowa drogi powiatowej o długości 400 metrów na odcinku Zwoleń-Kroczów-Kazanów. Przetarg na wykonanie tej inwestycji zostanie ogłoszony jeszcze w czerwcu. Zakres prac budowlanych obejmuje wymianę nawierzchni drogi oraz budowę pobocza z kruszywa łamanego. Realizacja inwestycji ma zakończyć się tego lata.

 

Mirosława Gregorczyk

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza